dogudent-dr-doguhan-tasci

Uzm. Dr. Dt. Doğuhan TAŞCI

Çene Cerrahisi

Özgeçmiş

1983 yılının Şubat ayında doğdu.
Malatya Anadolu Lisesinin ardından 2001 yılında Malatya Fen Lisesinden mezun oldu.
6 yıllık hekimlik eğitimini Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde İngilizce dilinde başarıyla tamamladı.
2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız-Diş-Çene Hastalıkları ve Cerrahisi bölümüne kabul edilen Dr. Doğuhan Taşcı “Gelişimsel ve Enflamatuar Kistlerin Proliferasyonun Belirlenmesinde Kullanılan Proliferasyon Markerları” konulu master tezini ve “ Açılı İmplant Yerleştirilen Atrofik Mandibulada Lateral Ve Frontal Kuvvetlerin Sonlu Elemanlar Analizi İle Değerlendirilmesi” konulu doktora tezini tamamlamış ve “Onur” derecesine hak kazanmıştır.
Ney üfleyip, gitar çalmaktadır. Müzikoloji çalışmalarını sürdürdüğü kendi kayıt stüdyosunda söz ve müziklerini kaydetmekte ayrıca alternatif müzik çalışmalarında bulunmaktadır.
Makro dental fotoğrafçılık ve “functional training” antremanları ile ilgilenmektedir.
Oral ve perioral estetik (çene ve yüz bölgesinde medikal estetik) alanında uluslararası eğitim çalışmalarında bulunmaktadır.

Mesleki Deneyimi:
2001-2007 Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Klinik-Bilimsel çalışmalar.
2004-2008 Özel Hastanelerde Diş Hekimliği
2009–2017 Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Cerrahi Kliniği

Dr. Doğuhan Taşcı 2007 yılından itibaren İstanbul Ümraniye’de kurucusu olduğu Doğu Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Çene Cerrahisi ve Genel Diş Hekimliği hastalarını kabul etmekte olup tecrübeli uzman ekibiyle (ortodontist, periodontolog, pedodontist, prostodontist ve endodontist) diş hekimliğinin bütün dallarında etkin tanı tedavi hizmetleri sunmaktadır. İstanbul ‘da bir çok klinikte danışman çene cerrahı olarak görev yapmaktadır.

SLOGAN